menugizleme
- Menü gizleme kodu kullanılmadan tasarım yapmak mümkünmüdür ?
Cevap: Css tasarımlarda çok olarak kullanacağız.. Çünkü standart menü gizleme kodunu kullandığımızda ya başlıktan ya da görünümden vaz geçmek zorunda kalıyoruz..
![](https://img.webme.com/smiles/rolleyes.gif)
Google'da genellikle başlıktaki kelimeleri kullanarak sitemiz çıktığı için bizim için başlık çok büyük bir önem taşıyor..
Standart menü gizleme kodu:
<style type="text/css">
<!--td.nav {visibility:hidden;}
-->
</style>
Bu kod yerine diğer kodu kullansaydık nasıl bir adım izlerdik ?Aşağıdaki kodumuzu Tasarım Ayarları/Css kodu kısmına yapıştırdığımızda menümüz artık görünmeyecektir..
li.nav_element{display: none;}
Peki bu kod hangi özellilere sahip ?
-li.nav_element = menümüzü gösteren kısımdır..
Bu kısma {display: none;} kısmını eklediğimizde menümüz görünmez bir hal alacaktır..
Mesela sitemizdeki sayaç ekstrasını silmek yerine bu yardımcı elemanları kullanarak sayacımızı gizlemek daha mantıklıdır çünkü; İstatistiklere kolaycak ulaşmak istediğimizde sayaç ekstrasının aktif olması gerek..
Kod : #counter{display: none;}
#counter= sayacımızdır.. Bu kısma {display: none;} kısmını eklediğimizde sayacımız görünmez bir hal alacaktır..Başlığı ve sayfa isimlerini kaldırmak yerine ise aşağıdaki kodu kullanabiliriz..